Dieta bez glutenu

Strona główna » Diety » Dieta bez glutenu

To plan odżywiania wykluczający wszelkie składniki i produkty będące źródłem glutenu. W diecie królują: kasze ze zbóż naturalnie bezglutenowych, makarony z mąk bezglutenowych, quinoa, ryż biały i brązowy, ziemniaki, amarantus, rośliny strączkowe, mięso, warzywa. Dzięki temu jadłospis jest zbilansowany, różnorodny i pełnowartościowy. Uwaga: Pomimo stosowania produktów naturalnie bezglutenowych, istnieje możliwość wystąpienia śladowych ilości glutenu w przygotowywanych potrawach, w związku z czym nie polecamy takiej diety dla osób ze zdiagnozowaną celiakią.

Catering bezglutenowy — zrównoważona dieta o przemyślanym składzie

Posiłki, które spożywasz każdego dnia, wpływają na Twoje zdrowie, samopoczucie, poziom energii i siły do wykonywania nawet podstawowych czynności. Skoro jedzenie ma tak duży wpływ na dyspozycje fizyczne i psychiczne, warto zadbać o zrównoważoną dietę, niezależnie od wieku i prowadzonego stylu życia. Oferowany przez nas catering bezglutenowy obejmuje posiłki tworzone z uwzględnieniem ograniczonej przyswajalności glutenu czy nietolerancji pokarmowych przez różnych odbiorców. Dieta bezglutenowa układana jest przez specjalistów, którzy dobrze znają potrzeby konsumentów, a jednocześnie wiedzą, jak ważny jest bilans kaloryczny i dostarczanie do organizmu ważnych składników odżywczych mimo ograniczenia glutenu w oferowanych posiłkach. 

Regularne posiłki w diecie bez glutenu 

Niezależnie od indywidualnych zasad związanych z odżywianiem, szczególnie ważna jest regularność w spożywanych codziennie posiłkach. Organizm człowieka musi otrzymywać odpowiednią dawkę energetyczną z pełnowartościowego jedzenia, aby prawidłowo funkcjonować. Dieta pudełkowa bez glutenu, jaką posiadamy w swojej ofercie, składa się z 5 posiłków, które spożywane regularnie w odpowiednich odstępach czasowych wpływają na stabilizację układu pokarmowego i dostarczają do organizmu właściwe wartości. Zamawiając dietę bez glutenu, możesz wybrać dzienną wartość kaloryczną, na którą składać się będzie 5 posiłków dostarczanych do Twojego domu czy biura każdego dnia. Zróżnicowane pod względem smakowym jedzenie sprawia, że klienci chętnie sięgają po kolejne ustalone porcje i nie odczuwają braku żadnych składników, mimo korzystania z diety bezglutenowej. Jeśli planujesz ograniczenie glutenu w swojej codziennej diecie, jego spożywanie sprawia, że cierpisz na bóle żołądka oraz złe samopoczucie, skorzystaj z diety pudełkowej bez glutenu i postaw na pełnowartościowe jedzenie dostarczone prosto pod drzwi Twojego domu. Wypróbuj proponowaną dietę i sprawdź, jak smakują posiłki przyrządzane przez nasz catering. 

Wybierz odpowiednią kaloryczność: 1200, 1500, 1700 lub 2000 kcal.

Menu