Dieta ketogeniczna

Strona główna » Diety » Dieta ketogeniczna

Dieta Keto 100%
Najpopularniejszym hasłem z jakim spotykamy się w kontekście diety ketogenicznej jest powiedzenie „jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz”.
Celem takiego planu żywienia jest osiągnięcie stanu zwanej ketozą, w której organizm przestawia się na spalanie tłuszczu jako głównej rezerwy energetycznej zamiast glukozy. Udowodniono, że proces ten przynosi wiele wymiernych korzyści odczuwalnych już po pierwszych tygodniach stosowania diety, a także w dłuższej perspektywie.
Przeprowadzone badania diety ketogenicznej wykazują jej lecznicze działania przy insulinooporności, cukrzycy typu II, migrenach, podwyższonym cholesterolu czy zaburzeniach pracy mózgu. Niemniej przy schorzeniach nerek, wątroby, a także innych dolegliwościach zalecamy opiekę lekarza posiadającego doświadczenie w terapeutycznym działaniu tego typu odżywiania.

Posiłki w diecie*: Śniadanie, Obiad, Kolacja

W wersji zarówno standardowej, jak też wegetariańskiej dostępne są kaloryczności referencyjne  –  2500 oraz 3500 kcal.

Składniki odżywcze (wartości referencyjne)
Węglowodany: 5%   |   Tłuszcze: 75%   |  Białko: 20%

Legenda:

* – możliwość wyboru dowolnych posiłków w zestawie (ale nie mniej niż 2).

** – kaloryczność wybranego zestawu z dietą.

Dieta keto – najważniejsze założenia

Czytaj więcej

Dbanie o zdrowie i prawidłową sylwetkę jest możliwe z pomocą zbilansowanego odżywiania. Jedną z propozycji, która aktualnie jest szczególnie popularna i którą oferuje firma Fit-Bag z Białegostoku, jest dieta ketogeniczna.

Główne hasło, jakie wiąże się z dietą ketogeniczną, brzmi: „jedz tłuszcz, żeby spalać tłuszcz”. Jest to możliwe do osiągnięcia. W tradycyjnym modelu żywienia głównym źródłem energii są węglowodany. Alternatywę dla nich stanowią tłuszcze, które podlegają ketozie, czyli rozpadowi. Efektem jest zwiększone stężenie ciał ketonowych we krwi, dzięki czemu organizm jest w stanie pobierać odpowiednie zasoby energii potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Główny cel to osiągnięcie stanu, w którym podstawowym źródłem energii jest własna tkanka tłuszczowa. Kluczowe znaczenie ma spożywanie warzyw, które dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Zawierają one dużą ilość witamin, minerałów oraz błonnika, a także dodatkowe kalorie pod postacią zdrowych, nieprzetworzonych tłuszczy o wysokiej jakości i wartości odżywczej.

Dzięki lekkostrawnym posiłkom nie dochodzi do przyrostu tkanki tłuszczowej. To ważne nie tylko w kontekście zachowania prawidłowej sylwetki, ale również w leczeniu nadciśnienia lub cukrzycy.

Sposób odżywiania się

Dieta ketogeniczna opiera się na codziennym przyswajaniu przez organizm pokarmów, które zawierają około 70-80% tłuszczów. Pozostałą część stanowią węglowodany i białko.

Możliwe jest spożywanie zróżnicowanych potraw, o czym decyduje bogata lista składników:

  • mięso – można sięgać po produkty wieprzowe, wołowe, drobiowe oraz wykonane z jagnięciny,
  • ryby i owoce morza – dotyczy to zwłaszcza tłustych ryb, które są źródłem kwasów omega 3,
  • nabiał – w tym jaja, pełnotłuste mleko, jogurt i śmietana, a także naturalne tłuszcze, takie jak masło, oliwa z oliwek czy z czarnuszki oraz olej kokosowy lub lniany,
  • warzywa – głównie te o niskiej zawartości węglowodanów, czyli zielone liście (jarmuż, szpinak, roszponka, sałaty), brokuł, kalafior, kapusta, ogórek, bakłażan, cukinia, cebula, pomidor, papryka, grzyby.

Warto także jeść orzechy i nasiona. W ramach diety keto przygotowuje się nie tylko śniadania, obiady i kolacje, ale również ciekawe desery. Cztery posiłki dziennie zapewniają zbilansowane odżywianie, dzięki któremu wyeliminowana zostanie chęć podjadania. Dobór odpowiedniego planu odżywiania dla Klientów z Białegostoku i okolicznych miejscowości oferuje catering dietetyczny Fit-Bag.

Dieta pudełkowa keto — postaw na dobrze skomponowane posiłki 

Samodzielne przejście na konkretną dietę może skończyć się utratą zdrowia, siły i energii potrzebnej do codziennego życia. Właściwie dopasowane jedzenie jest przecież źródłem najważniejszych wartości, jakie powinny być dostarczane do organizmu. Często chęć zrzucenia zbędnych kilogramów przysłania zdrowy dobór składników odżywczych, co skutkuje znacznym osłabieniem organizmu, a nawet stanami chorobowymi. W naszej ofercie uwzględniliśmy więc catering keto, który opiera się na posiłkach wysokotłuszczowych, które dostarczają użytkownikom odpowiednią ilość wartościowych składników odżywczych, kalorii i witamin, mimo rezygnacji lub znacznego zmniejszenia ilości węglowodanów w serwowanych daniach. Dieta pudełkowa keto tworzona jest przez doświadczonych specjalistów, dietetyków, którzy w proponowanym dziennym menu zawierają wszystkie niezbędne składniki, z których organizm może czerpać. Poza zgodnością pod względem oferowanych wartości ważny jest również smak dań, na którym także zależy specjalistom komponującym menu. 

Kontrolowane i przemyślane posiłki każdego dnia — wartościowy i smaczny catering ketogeniczny 

Proponowany przez nas catering ketogeniczny wpływa na znaczne polepszenie codziennej diety. Korzystając z naszych usług, zaczynasz regularnie spożywać dostarczane posiłki, oszczędzasz czas spędzony na przygotowywaniu dań, a sam catering, poza dokładnie wyliczonymi wartościami odżywczymi i wskazanym bilansem kalorycznym, to również pełnia smaku, dzięki czemu spożywane dania dają jeszcze więcej przyjemności. Dieta ketogeniczna jest polecana tym, którzy chcą ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów, ale często również rekomenduje się ją osobom leczącym choroby układu neurologicznego. Bardzo ważna jest tutaj odpowiednia optymalizacja, dlatego przygotowane przez specjalistów posiłki posiadać będą niezbędne elementy i wartości, które pomogą uzyskać oczekiwane efekty, a jednocześnie nie wprawią organizmu w żadne kłopotliwe sytuacje zdrowotne. Skorzystaj ze zbilansowanego i odpowiednio zaprojektowanego cateringu ketogenicznego.

Dieta Ketogeniczna dzięki waszym propozycjom także doczekała się pewnych zmian. Nadal będziemy ją mieć w wersjach klasycznej diety keto oraz wegetariańskiej. Ale będzie składać ona z 3 posiłków. I do wyboru proponujemy wariant dla mężczyzn (3500kcal) i dla kobiet (2500). Tak, żeby była ona bardziej zgodna z założeniami żywienia ketogenicznego i wpierała Ciebie w utracie zbędnych kilogramów, szczególnie jeżeli nie stosujesz leków, służyła poprawie gospodarki węglowodanowej. Pamiętajcie, że przed rozpoczęciem diety ketogenicznej zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?