Dieta niskowęglowodanowa wegetariańska

Strona główna » Diety » Dieta niskowęglowodanowa wegetariańska
Dostępne są zestawy o kaloryczności  1500, 1700, 2000 i 2500 kcal.

Wegetariańska dieta niskowęglowodanowa (dalej low-carb wege) jest bezmięsną opcją popularnej diety low-carb.
Jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób przebywających na diecie ketogenicznej lub low-carb, ale chcących z jakichś powodów wyeliminować dania mięsne oraz ryby.

Opierając się na wysokiej jakości białku i tłuszczu dieta niskowęglowodanowa jest jedną z najpopularniejszych diet ostatnich lat na całym świecie. W cateringu Fit-Bag znajdziesz ją w wersji tradycyjnej zarówno jak i wegetariańskiej.

Zawsze, jak również i przy dietach niskowęglowodanowych, korzystamy z najlepszych możliwych składników o dobranej jakości – nabiału o pełnym tradycyjnym smaku i składnikach roślinnych od sprawdzonych przez lata lokalnych dostawców. Dieta  niskowęglowodanowa jest dietą wysokotłuszczowa, w której poprzez znaczne ograniczenie spożycia węglowodanów, organizm zaczyna zużywać tłuszcz jako główne źródło energii dla komórek, tworząc tzw. ciała ketonowe. W diecie low-carb w wersji wegetariańskiej spożywa się produkty które są bogate w tłuszcze, takie jak: nabiał (m.in  masło (także klarowane), tłuste sery, jogurty , np. typu greckiego itp.), jaja, orzechy, nasiona, oleje roślinne (również tłoczone na zimno).

Plusy dla Ciebie:
– odpowiednio ułożony plan żywieniowy,
– bogactwo składników odżywczych. Wyróżnia dietę także obfitość produktów roślinnych. Stosujemy oliwy i oleje roślinne tłoczone na zimno, orzechy, nasiona, warzywa o niskiej zawartości skrobi, wiele ziół i przypraw.
– zmniejszenie masy ciała
– poprawy wybranych parametrów zdrowotnych przy zachowaniu jadłospisu wegetariańskiego . Dzięki obecności tłuszczy roślinnych i orzechów dostarczamy organizmowi kwasy tłuszczowe omega-3 oraz wysokiej jakości białka i witaminy z grupy D, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.
– dieta niskowęglowodanowa pomaga w utracie zbędnych kilogramów bez konieczności stosowania leków, poprawia gospodarkę węglowodanową.
– najbardziej korzystny i łagodny sposób na „wyjście” z diety ketogenicznej

Przeciwskazania do stosowania diety, to choroby nerek lub wątroby, kamica żółciowa, chora trzustka, zaburzenia lipidowe, choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, ciąża i karmienie piersią lub zalecenia lekarskie związane z innymi jednostkami chorobowymi. Przed rozpoczęciem diety niskowęglowodanowej zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

ŚNIADANIE
Baba ghanoush z pieczonych bakłażanów, Keto Chleb z patelni, Świeże warzywa

II ŚNIADANIE
Krem orzechowy z mascarpone, Pancakes

OBIAD
Bitki keto w sosie własnym, Surówka z kapusty i marchewki z ziołowym dresingiem

KOLACJA
Sałatka z serem korycińskim i prażonymi nerkowcami

Program dietetyczny low-carb wege – może być Twoim sposobem na zdrowe odżywianie

Większość zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest pogodzić pracę zawodową z obowiązkami domowymi. Dlatego często pierwszym obszarem, który zaczyna być zaniedbywany jest zdrowe odżywianie. Nic dziwnego, że w ogólnym rozrachunku zaczynasz być coraz bardziej ospały, nie masz energii zwłaszcza pod koniec dnia, a dodatkowo zaczynasz przybierać na wadze. Wybór programu low-carb wege pozwala tego uniknąć!

Wybór wegetariańskiej wersji diety niskowęglowodanowej pozwala odżywiać się zdrowo niezależnie od sytuacji

Twoje zamówienie dostarczymy wprost pod Twoje drzwi. Przygotowane przez Fit-Bag posiłki nie tylko sprawią, że będziesz syty, ale również znacznie ograniczony zostanie np. Twój apetyt na słodycze, czy niekontrolowane podjadanie. O dobre samopoczucie warto zadbać!

Dieta niskowęglowodanowa jest doskonałym sposobem na utratę zbędnych kilogramów kilo i poprawę wyglądu swojej sylwetki. Pamiętaj! Sukces w 80% składa się z odpowiedniej diety, a w 20% z właściwej aktywności fizycznej.

Menu