DIETA DR EWY DĄBROWSKIEJ

Strona główna » DIETA DR EWY DĄBROWSKIEJ
Full 1
Full 1
Full 2
Full 2
Full 3
Full 3
post-czerwcowy-2024-4
post-czerwcowy-2024-4
previous arrow
next arrow

Post warzywno-owocowy

JAKO CERTYFIKOWANY PARTNER
INSTYTUTU ZDROWIA DR EWY DĄBROWSKIEJ
GWARANTUJEMY DANIA
ZGODNE Z ZAŁOŻENIAMI LECZNICZEGO POSTU

Przeczytaj o nas na stronie dr Ewy Dąbrowskiej: www.ewadabrowska.pl/cateringi/

Najbliższe terminy „turnusów” Diety Dr Dąbrowskiej (Postu warzywno-owocowego) na rok 2024:

17.06 – 07.07   |   22.07 – 11.08    |   02.09 – 22.09    |   07.10 – 27.10    |    18.11 – 08.12

JESTEŚMY CERTYFIKOWANYM PARTNEREM INSTYTUTU PROMOCJI ZDROWIA DR EWY DĄBROWSKIEJ.

licencja dieta dr ewy Dąbrowskiej

Zestawy postne z daniami skomponowanymi według zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej to jedna z najchętniej wybieranych pozycji spośród naszych diet. Post leczniczy od lat cieszy się powodzeniem w Polsce i na świecie, a dzięki Fit-Bag wszystko co niezbędne otrzymasz prosto do domu.

Każdy „turnus” trwa 3 tygodnie, z czego 2 tygodnie to post właściwy, a trzeci tydzień – wychodzenie z postu. To optymalne połączenie obu etapów dla osiągnięcia najlepszych możliwych efektów.

Wybierając taki sposób odżywiania przez 21 dni, może zadbać o swoje zdrowie również na przyszłość:

  • poprawić ogólną odporność,
  • pozbyć się nagromadzonych w organizmie toksyn,
  • uwolnić organizm od uczucia nadmiernego obciążenia,
  • przejść na głęboki, a przy tym bezpieczny detoks,
  • poprawić nawyki żywieniowe i wdrożyć racjonalne odżywianie jako sposób dbania o zdrowie,
  • mieć czas, który normalnie przeznaczasz na zakupy czy gotowanie.

Utrata zbędnych kilogramów jest jedynie DODATKOWYM BONUSEM i nie należy jej traktować jako głównego celu. Celem jest zawsze oczyszczenie organizmu, aby odzyskał zdolność do samouzdrawiania!

CO NALEŻY WIEDZIEĆ O DIECIE OWOCOWO-WARZYWNEJ?

Ta dieta, zwana także postem, jest formą głodówki leczniczej. Można stosować ją wyłącznie jako kurację okresową. W diecie tej dostarcza się organizmowi 500-800 kilokalorii dziennie, co sprawia, że przy niewystarczającym odżywianiu zewnętrznym organizm rozpoczyna zastępcze odżywianie wewnętrzne. Uruchomione w ten sposób procesy samoleczenia i samonaprawy przywracają ciału wewnętrzną równowagę. Jest to metoda w prosta, w pełni naturalna, bazująca na zakwasie buraczanym, owocach, warzywach. Podczas postu utrata masy ciała wynosi zazwyczaj 2-7 kg, lecz nie jest to główny cel, a raczej swoisty efekt uboczny. Podstawowym założeniem tej diety są zawsze kwestie zdrowotne.

Post dr Ewy Dąbrowskiej jest odpowiedni dla Ciebie, jeżeli zmagasz się z cukrzycą, miażdżycą, nadciśnieniem lub gdy cierpisz na alergie skórne albo pokarmowe. Możesz wybrać tę formę odżywiania również profilaktycznie, aby zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na poszczególne choroby. Gdy po zakończeniu postu zdecydujesz się kontynuować zdrowe odżywianie włączając na stałe do swojego menu warzywa, owoce, rośliny strączkowe oraz ziarna, a całość uzupełnisz dodatkiem produktów zwierzęcych, zdrowa dieta zmienić się może w Twój styl życia.

Jadłospis postu eliminuje żywność przetworzoną, dlatego wiele osób jeszcze po zakończeniu tej diety pudełkowej pozostaje przy daniach bez konserwantów. Również nasze własne doświadczenia z postem potwierdzają, że jest to sposób na profilaktyczne dbanie o zdrowie i na zmniejszenie ryzyka wielu chorób.

logo cateringu dietetycznego

DIETA DR EWY DĄBROWSKIEJ® TO KILKA ETAPÓW:

  1. Okres przygotowania do postu – z diety należy wyeliminować kawę, mięso, składniki powodujące reakcje alergiczne lub będące przyczyną nietolerancji pokarmowych.
  2. Post warzywno-owocowy (lub dieta warzywno-owocowa) – spożywanie dań według ściśle określonego menu, a dodatkowo aktywność ruchowa, która pomaga oczyścić organizm i przywrócić mu równowagę zdrowotną oraz balans psychiczno-duchowy.
  3. Wyjście z postu poprzez dietę pełnowartościową, bazującą głównie na produktach świeżych, nieprzetworzonych.
  4. Odżywianie pełnowartościowe, stała aktywność fizyczna, okresowe powtarzanie postów dla regularnego oczyszczania organizmu z bieżących toksyn.

Pamiętaj: post ma przede wszystkim oczyścić Twój organizm i znormalizować zachodzące w nim procesy. Nie jest to dieta odchudzająca (między innymi ze względu na znacznie ograniczoną dobową dawkę kilokalorii).

Redukcja masy ciała w wyniku postu to spalanie tkanki tłuszczowej – naturalny i w pełni normalny efekt. Redukcji nie ulegają natomiast mięśnie, co ważne dla organizmu. Zmniejszona liczba węglowodanów w diecie podobna jest do schematu diety ketogenicznej, aktywuje takie same procesy. Post jest zatem dobrym wstępem do zmiany nawyków żywieniowych już na zawsze, nie tylko na czas oczyszczania organizmu.

Oczyszczający post to propozycja również dla osób z niedowagą, aby po takiej diecie łatwiej osiągnęły optymalną masę ciała dzięki wspomnianemu wyżej żywieniu pełnowartościowemu, czyli takiemu, które sprzyja organizmowi.

Sposób na zdrowie zawarty jest w produktach dostępnych na co dzień, dlatego ta dieta jest tak naturalna, bogata w substancje odżywcze. Dzięki odpowiedniej zawartości witamin, mikroelementów, polifenoli, czyli związków o silnym działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym, neutralizującym działanie wolnych rodników), możesz szybko odzyskać formę. Proces samoleczenia i detoksykacji organizmu warto rozpocząć jak najszybciej. Przy braku przeciwwskazań będzie to dobra decyzja.

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?