Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Strona główna » Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

opłacalność diety pudełkowej

Wybór tego sposobu żywienia przekłada się na codzienne otrzymywanie smacznych, zdrowych i świeżych posiłków. Dania można dopasować do potrzeb osób, które unikają produktów odzwierzęcych czy uprawiają sport. Również w przypadku nietolerancji laktozy albo glutenu możliwe jest zamówienie odpowiednich potraw. Pojawia się jednak pytanie, czy dieta pudełkowa się opłaca? Odpowiemy na to w dzisiejszym artykule

Kilka kluczowych argumentów

Taki sposób odżywiania opiera się na starannie dobranych produktach, które są codziennie, poza dniami świątecznymi, dowożone do domów, mieszkań oraz biur. Posiłki należy spożyć zgodnie z planem dnia.

Catering dietetyczny oferuje różne zestawy, co umożliwia dopasowanie zamówienia do możliwości finansowych Klienta. Najtańsze w przeliczeniu na dzień są diety standardowe (45-65 zł), które obejmują wszystkie grupy artykułów spożywczych, w tym mięso, nabiał, warzywa, owoce. Z wyższym wydatkiem (47-70 zł) wiąże się catering ketogeniczny, oparty na dużej ilości tłuszczów, oraz przeznaczony dla wegetarian, wegan czy alergików (w przypadku nietolerancji laktozy i glutenu).

Dieta pudełkowa jest przeznaczona dla osób prywatnych oraz większych grup, na przykład pracowników firm. Dzięki regularnej, długotrwałej współpracy z dostawcą cateringu można uzyskać atrakcyjne rabaty przy zamawianiu pudełek jednocześnie dla wielu osób, dlatego warto poznać szczegóły cennika i obserwować aktywne promocje.

przeznaczenie diety pudełkowej

Problemy, które rozwiążesz z dietą pudełkową

Zakup diety pudełkowej oznacza liczne korzyści. Przede wszystkim w dużym stopniu redukuje ona problemy związane z:

  • brakiem możliwości samodzielnego przygotowania potraw – porównywanie składu produktów, szukanie sklepów eko czy oczekiwanie na dostawy produktów w lokalnych sklepach nie zawsze jest możliwe i ogranicza czas, który można przeznaczyć na rozrwykę (albo na pracę, jeżeli założeniem jest, aby pracować nieco więcej i nadwyżkę przeznaczyć na caterinng);
  • rosnącymi cenami artykułów żywnościowych oraz energii – nierzadko finalny koszt dania wykonanego w domu jest porównywalny albo wyższy niż zakup w firmie cateringowej;
  • podjadaniem między posiłkami niezdrowych, często drogich przekąsek – dieta pudełkowa dostarcza organizmowi dokładnie tyle wartości odżywczych, ile potrzebujesz, co wpływa na utrwalenie prawidłowych nawyków żywieniowych, zmniejsza ochotę na podjadanie; ma to znaczenie zwłaszcza, gdy Twoje przekąski to pistacje, drogie batony, pralinki, wpływające znacznie na wysokość kosztu domowych zakupów;
  • marnowaniem dużej ilości jedzenia – często wyrzuca się takie jedzenie, gdy wygląda nieapetycznie (owoce), obsycha (ciasta), ciemnieje (ser), chociaż z powodzeniem mogłoby być jeszcze wykorzystane w codziennej diecie, ponieważ nie uległo zepsuciu;
  • koniecznością dopasowania dań do potrzeb osób na diecie bezmięsnej albo borykających się z nietolerancją laktozy, glutenu.

Dieta pudełkowa ułatwia zarządzanie domowym budżetem. Podejmując współpracę z firmą cateringową od razu wiesz, ile tygodniowo i miesięcznie wydasz na jedzenie.

Dzięki skorzystaniu z usług Fit-Bag można spożytkować zaoszczędzony czas w przyjemniejszy sposób, na przykład na pielęgnowanie pasji i zainteresowań. Możliwość zapoznania się z nowymi potrawami inspiruje, a także niejednokrotnie wyzwala chęć do eksperymentowania w kuchni.

Catering dietetyczny to rozwiązanie, które pomaga zapobiegać i leczyć wiele chorób. Dotyczy to cukrzycy, miażdżycy, nadwagi czy nadciśnienia. Utrzymywanie organizmu w dobrej kondycji psychofizycznej, możliwe dzięki zbilansowanemu odżywianiu, przyczynia się do efektywniejszego realizowania codziennych zadań oraz stanowi ważny element działań profilaktycznych. Pozwala nieraz zmniejszyć wydatki na wizyty u lekarza i zakup leków, gdy odpowiednio dobrana dieta ma przy okazji działanie lecznicze.

Dietę pudełkową z łatwością dopasujesz do własnych potrzeb. Jeśli zależy Ci na redukcji zbędnych kilogramów, możesz zdecydować się na 1- lub 2-miesięczny catering. Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do usług cateringu dietetycznego, warto jeden lub kilka razy na próbę zamówić zdrowe jedzenie. Współpraca niekiedy trwa przez wiele lat – wyłącznie od Ciebie zależy, jaki będzie jej zakres. Jest to więc wygodne i elastyczne rozwiązanie.

Catering dietetyczny to opłacalny wybór

Odpowiadając na pytanie, czy dieta pudełkowa się opłaca, należy zdecydowanie stwierdzić – tak. Koszty, jakie w związku z nią trzeba ponieść (zwykle około 1000 zł miesięcznie), są rekompensowane przez liczne korzyści, w tym oszczędność czasu, dopasowanie do zróżnicowanych potrzeb (wegan, alergików, sportowców), przełamanie monotonii w kuchni, pozytywny wpływ na zdrowie.

Sprawdź również Dieta pod drzwi to komfort każdego dnia

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?