Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Strona główna » Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Najnowsze aktualności

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Dieta pudełkowa – czy warto?

Kontakt

rodzaje diet pudełkowych

Catering dietetyczny to rozwiązanie wygodne, zapewniające zdrowe, zbilansowane odżywianie. Oferta rynkowa jest szeroka, dlatego nierzadko trudno jednoznacznie określić, jaka dieta pudełkowa jest najlepsza. Decyzja zależy od wielu czynników zarówno dotyczącego menu, jak też indywidualnych potrzeb. Dziś podpowiemy, na co zwrócić uwagę w tym zakresie.

Rodzaje diet pudełkowych

Catering dietetyczny sukcesywnie się rozwija i od lat zyskuje nowych zwolenników. W ofercie firm znajdują się zestawy stale modyfikowane, w tym pod kątem zawartości składników (duży nacisk kładzie się na produkty eko) czy dostępności dla osób ze specjalnymi wymaganiami (alergicy). Spełnione są więc podstawowe warunki, a także wiele dodatkowych, które decydują o wyjątkowości poszczególnych propozycji.

Dieta standardowa bazuje na tradycyjnych daniach. Opiera się na mięsie, rybach, nabiale, owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej ilości kilokalorii zapewnia uczucie sytości przez cały dzień i eliminuje potrzebę podjadania.

Dla osób, które z różnych względów unikają spożywania wybranych rodzajów produktów, przeznaczony jest catering:

  • wegetariański – obejmuje potrawy bezmięsne, lekkostrawne, w których wykorzystuje się głównie rośliny strączkowe i wyroby zbożowe;
  • wegański – wyklucza produkty pochodzenia zwierzęcego, bazę stanowią warzywa, owoce, pełne ziarna zbóż, orzechy, pestki słonecznika, dyni i inne;
  • eliminujący spożywanie artykułów zawierających laktozę i gluten; alternatywą są produkty roślinne, w tym sojowe, kokosowe lub owsiane.

Można skorzystać również z diety ketogenicznej. Polega ona na przyswajaniu dużych ilości tłuszczów, które znajdują się w oliwie z oliwek czy oleju kokosowym, i eliminacji węglowodanów, co prowadzi do ketozy, czyli pozyskiwania energii z własnej tkanki tłuszczowej. To sposób na redukcję masy ciała.

Dla osób, którym zależy na poprawie stanu zdrowia i wykorzystaniu właściwości samoleczenia organizmu, polecany jest post warzywno-owocowy dr Ewy Dąbrowskiej. Zakłada okresowe wykluczenie spożywania mięsa i jego przetworów, ziemniaków, produktów zbożowych, słodyczy czy produktów mlecznych. Zastępuje się je duszonymi, pieczonymi albo gotowanymi warzywami i owocami, jak również surówkami oraz koktajlami.

catering dietetyczny

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Kluczowe jest określenie własnych potrzeb i celów – najbliższych oraz w dalszej perspektywie, a także poznanie ewentualnych ograniczeń w spożywaniu niektórych rodzajów produktów. Takie informacje pozwalają na podjęcie właściwej decyzji.

W tym względzie można udzielić kilku wskazówek. Jeśli:

  • chcesz zdrowo się odżywiać, nie rezygnując z dotychczas spożywanych produktów, w tym mięsa, nabiału, dobry wybór to standardowe menu,
  • ze względu na własne przekonania lub z innych przyczyn nie jesz mięsa czy ryb, warto zdecydować się na dietę wege,
  • nie możesz spożywać pokarmów, w których występują duże ilości laktozy lub glutenu, rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji dedykowanych w przypadku takich potrzeb,
  • zależy Ci na polepszeniu właściwości samoleczenia organizmu, dobrą propozycją będzie post według zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej.

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, jaka dieta pudełkowa jest najlepsza, należy mieć świadomość, że wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Optymalny catering to taki, który odpowie na określone preferencje żywieniowe oraz aktualną sytuację zdrowotną danej osoby.

Wybór odpowiedniego cateringu to wymierne korzyści

Jaka dieta pudełkowa jest najlepsza dla Ciebie? Niewątpliwie taka, która jest oferowana przez doświadczonego usługodawcę, dobrze orientującego się w najnowszych wytycznych żywieniowych, ale też w kulinarnych trendach, aby uniknąć wrażenia dietetycznej rutyny.

Podczas wyboru firmy cateringowej warto kierować się kilkoma kryteriami. Dzięki nim zyskasz pewność, że dostarczone produkty będą wysokiej jakości. Uwagę trzeba zwrócić na:

  • zakres oferty – powinna obejmować co najmniej kilka rodzajów zestawów, w tym przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi (wegetarian, wegan, alergików, sportowców),
  • możliwość indywidualnego dopasowania kaloryczności i zmiany pierwotnie wybranego planu zależnie od konkretnych potrzeb,
  • wykorzystywanie pełnowartościowych produktów, w tym ekologicznych, w ramach poszczególnych diet zróżnicowanych pod kątem walorów smakowych i wartości odżywczych.

Dodatkowy atut to elastyczność firmy cateringowej. Powinna ona oferować nie tylko regularne dostawy dla osób prywatnych, ale dostarczać jed/zenie również do firm oraz na imprezy okolicznościowe. Takie możliwości zapewniamy Klientom Fit-Bag.

Optymalna dieta pudełkowa

Jeżeli zastanawiasz się, jaka dieta pudełkowa jest najlepsza, sprawdź kilka i zdecyduj samodzielnie. Plan żywieniowy ma być odpowiedzią na Twoje potrzeby i wymogi żywieniowe. Jest to kwestia indywidualna, która wymaga rozważenia, w tym pod kątem preferowanych potraw i wykluczenia z jadłospisu niektórych artykułów produktów lub grup produktów. Dzięki temu można dobrać optymalny sposób odżywiania.

Menu