Dieta pudełkowa – czy warto?

Strona główna » Dieta pudełkowa – czy warto?

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

korzyści diety pudełkowej

Świadomość wpływu trybu życia na zdrowie jest coraz większa i przekłada się na decyzje żywieniowe osób w różnym wieku. Również nasi Klienci przywiązują wagę nie tylko do ilości, ale także do jakości spożywanych posiłków. Nie zawsze jednak, pomimo tej wiedzy, jest czas i ochota, by odpowiednio komponować swoje menu, dlatego tym chętniej wybierane są rozwiązania, które zapewniają szybki i systematyczny dostęp do zdrowych potraw. Przykład stanowi dieta pudełkowa. Czy warto korzystać z takiej oferty?

Na czym to polega?

Całość bazuje na licznych udogodnieniach. Po wybraniu odpowiedniego menu o określonych parametrach, uwzględniających kaloryczność czy rodzaj posiłków, gotowe dania dostarczane są każdego dnia pod wskazany adres. Dzięki temu masz dostęp do potraw wysokiej jakości, stanowiących posiłki na cały dzień. Zwykle jest ich 4-5: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Niektóre plany uwzględniają także lunch boxy, co ułatwia zachowanie regularności, nawet w czasie pracy.

Korzyści ze zdrowego cateringu pudełkowego

Popularność tego rozwiązania jest nieprzypadkowa. Dziś brak czasu, a często także ochoty na przygotowywanie zróżnicowanych posiłków sprawiają, że dieta pudełkowa staje się chętnie wybieraną alternatywą zwłaszcza dla osób, które stawiają na zasady zdrowego odżywiania. Ma ona jednak więcej zalet niż tylko oszczędność czasu. Dlaczego warto ją stosować? Najważniejsze korzyści to:

  • wygoda – nie musisz gotować, robić dużych zakupów żywnościowych, ani zastanawiać się, co zjeść każdego dnia, by utrzymać zdrową dietę;
  • dobre zbilansowanie posiłków – osobom bez wiedzy z zakresu zdrowego żywienia trudno ułożyć jadłospis, uwzględniający wszystkie potrzeby organizmu. Catering dietetyczny zapewnia właściwe proporcje niezbędnych składników;
  • pyszne dania – w Fit-Bag są one przygotowywane pod okiem specjalistów, którzy dbają o smak i różnorodność. Każdego dnia otrzymujesz zestawy zaspokajające zróżnicowane potrzeby smakowe, pozwalające czerpać przyjemność z posiłków;
  • zmniejszenie ochoty na podjadanie – gdy masz gotowe posiłki, które jesz w odpowiednich odstępach czasu, nie zdążysz zgłodnieć pomiędzy nimi, dlatego przestaniesz podjadać;

Ważna jest także możliwość poznania nowych smaków – nasiona chia, zielona soczewica, olej lniany to tylko niektóre składniki dodawane do potraw. Placuszki z cukinii na kolację lub budyń waniliowy z borówkami i czarną porzeczką na drugie śniadanie stanowią ciekawe przykłady posiłków, które otrzymuje się w takim menu. Takie zróżnicowanie ułatwia utrzymanie postanowień związanych ze zdrowym odżywianiem, zachęca do systematyczności.

posiłek w diecie pudełkowej

Ile to kosztuje?

Cena przygotowania i dostarczenia pełnowartościowych posiłków jest zróżnicowana. Zależy od rodzaju wybranej diety, na przykład standardowej, wegetariańskiej, ale także eliminacyjnej – bezglutenowej czy bezlaktozowej. Ważna jest także ilość i rodzaj dań oraz długość wybranego abonamentu. Zamówienie cateringu na okres powyżej 30 dni kosztuje mniej niż menu tygodniowe, w przeliczeniu na koszt jednodniowego wyżywienia. Warto jednak pamiętać, że cena nie powinna być głównym argumentem przemawiającym za wyborem. W dużych miastach takich, jak Białystok, oferta cateringu dietetycznego jest zróżnicowana. U nas znajdziesz wysokiej jakości dania, pozostające w rozsądnej relacji jakość – cena.

Jedzenie w pudełkach już nie tylko w największych miastach

Dawniej dostępność cateringu pudełkowego była ograniczona wyłącznie do dużych miast, dziś można skorzystać z takiej oferty także w mniejszych miejscowościach. Dbając o wysokie standardy w naszej ofercie wykorzystujemy doświadczenia związane z prowadzenia lokalnego bistro. Dopasowujemy więc menu do preferencji mieszkańców Białegostoku i okolic, wykorzystując lokalne produkty, by jakość i smak były zawsze na pierwszym miejscu.

Zmniejszenie kosztów domowych zakupów spożywczych, oszczędność czasu, zapewnienie sobie codziennych, zbilansowanych posiłków – to tylko niektóre z zalet, jakie gwarantuje catering pudełkowy. Czy warto korzystać z tego rozwiązania? Jeśli chcesz odżywiać się zdrowo, regularnie, w zróżnicowany sposób, zapewniając organizmowi wszystko, czego potrzebuje, odpowiedź brzmi: oczywiście!

Zobacz też Dieta pudełkowa – jak podgrzewać?

Menu