Dieta wegańska a dieta pudełkowa

Strona główna » Dieta wegańska a dieta pudełkowa

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

dieta pudełkowa dla wegan

Jeszcze do niedawna na rynku dieta wegańska była traktowana jedynie jak dopełnienie głównych planów dietetycznych. Obecnie stanowi równorzędną propozycję obok menu tradycyjnego, wegetariańskiego i pozostałych. Nie budzi już zdziwienia i nie prowokuje do dyskusji. Zgodnie z oczekiwaniem Klientów, jest ona dostępna coraz częściej w wygodnej formie pudełkowej. Właśnie z tego powodu proponujemy ją także lokalnie w Białymstoku i okolicach. Jesteśmy w tym temacie specjalistami.

Istota diety wegańskiej

Dieta wegańska opiera się na produktach roślinnych, wyklucza spożywanie ryb, mięsa i wszelkich produktów zwierzęcych, takich jak: mleko, masło, jaja, ale też żelatyna oraz miód. Istotą tego sposobu odżywiania jest taki dobór składników, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych wartości odżywczych – białek, tłuszczów i cukrów oraz witamin i minerałów.
Odpowiednie dobranie składników, ich właściwej ilości, może być kłopotliwe, jeśli osoba chcąca odżywiać się w ten sposób na stałe nie ma wystarczającej wiedzy. Zawsze warto korzystać w takiej sytuacji ze wsparcia specjalistów, doświadczonych dietetyków.

O co chodzi w pudełkowej diecie wegańskiej

Dieta pudełkowa wegańska, to taka, która jest odpowiednia dla vegan, dostarczana pod drzwi Klientów w wygodnych opakowaniach – pudełkach, znanych już od dawca i cenionych przez użytkowników. Priorytetem jest przestrzeganie wszystkich zasad i wykluczeń podczas przyrządzania posiłków. Nie może zatem w menu znaleźć się zupa z warzyw ugotowana na bulionie drobiowym.

Tworząc catering dietetyczny Fit-Bag w Białymstoku dbamy o to, aby posiłki z wykluczeniem składników pochodzenia zwierzęcego rzeczywiście nie zawierały takich składników.
Co do produktów wykorzystywanych w naszej kuchni do przygotowywania oferowanych posiłków, możemy się poszczycić tym, że są one w dużej mierze z naszych własnych ekologicznych upraw. Pozostałe owoce i warzywa kupujemy u sprawdzonych lokalnych dostawców, właścicieli podlaskich pól.

Poza tym ważne jest odpowiednie zbilansowanie wartości odżywczych i różnorodność smaków, aby jadłospis był z jednej strony zdrowy, z drugiej zaś pełen smaku, inspirujący. Udowadniamy, że jest to możliwe przy zachowaniu rozsądnej ceny.

Ważne jest też dostarczenie pozytywnych doznań wzrokowych. Jednym słowem, gotowe dania nie tylko wspaniale smakują, ale też pięknie pachną i wyglądają.

Niewątpliwą wartością dodaną naszej diety wegańskiej jest również szansa na:

  • utratę zbędnych kilogramów i redukcję masy ciała bez efektów ubocznych,
  • oczyszczenie organizmu,
  • poprawę stanu zdrowia związaną z wykluczeniem białek zwierzęcych u osób na nie uczulonych.

Zdając sobie sprawę z tego, że potrzeby żywieniowe naszych Klientów są różne, różne też są nasze dietetyczne opcje diety wegańskiej, a mianowicie w zakresie:

  • kaloryczności dajemy możliwość wyboru: 1200, 1500, 1700 lub 2000 kcal.
  • liczby posiłków: 3 posiłki dziennie lub 5 posiłków dziennie.
  • dostaw: od poniedziałku do piątku lub od poniedziałku do soboty, jeżeli dieta pudełkowa obejmuje także weekend.

catering dietetyczny produkty

Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Wybierając dietę wegańską pudełkową trzeba zwrócić uwagę na to, czy proponowane menu:

  • rzeczywiście spełnia wszystkie wytyczne tego sposobu odżywiania,
  • jest odpowiednio zbilansowane i kontrolowane na bieżąco przez specjalistę dietetyka,
  • dobrze wygląda i równie dobrze smakuje,
  • obfituje w składniki pochodzące ze sprawdzonego źródła.

W przypadku Fit-Bag odpowiedź na każde z powyższych pytań brzmi: TAK. Jesteśmy z tego dumni, a Klienci widzą u siebie pozytywne efekty. Nie czekaj, sprawdź już teraz – na zdrowie!

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?