Dieta wegetariańska z pudełka? To możliwe

Strona główna » Dieta wegetariańska z pudełka? To możliwe

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

dieta pudełkowa dla wegetarian

Dieta pudełkowa może mieć różne oblicza – widać to na przykładzie współczesnych usługodawców, którzy oferują również pełnowartościowe zbilansowane posiłki w pełni wegetariańskie, w wygodnej formie pudełkowej. Chcesz wiedzieć, jak takie żywienie powinno wyglądać? Zobacz, jak to robimy u nas w Białymstoku.

Kilka słów o diecie wegetariańskiej

Jest to najogólniej rzecz ujmując sposób odżywiania, który wyklucza mięso oraz tłuszcze zwierzęce, dopuszczając spożywanie nabiału, ryb, jaj i owoców morza. Menu zawiera więc w sobie zarówno białka roślinne, jak i zwierzęce. Odpowiednio skomponowane okresowo lub na stałe, może być cenne dla zdrowia człowieka.

Jest jeden warunek – właściwy sposób zbilansowania pod względem wartości odżywczych, a więc siłą rzeczy także urozmaicenie dań w rytmie dziennym, tygodniowym i miesięcznym.
Warto zaznaczyć, że samo niejedzenie mięsa bez odpowiedniego uzupełnienia produktów białkowych oraz bogatych w witaminy z grupy B potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, nie jest dietą wegetariańską. Zdarza się również, że spożywane posiłki są monotonne, czyli składają się na przykład głównie z makaronu i sosu pomidorowego, niewielkiego dodatku owoców. To również niewłaściwe podejście do odżywiania, które z wegetarianizmem ma niewiele wspólnego.

Czy dieta wegetariańska pudełkowa się sprawdzi?

Tworząc catering dietetyczny Fit-Bag jesteśmy o tym przekonani. Wprowadzając ten rodzaj diety pudełkowej do naszej oferty, mieliśmy na uwadze przede wszystkim fakt, iż często osoby chcące przejść na dietę wegetariańską rezygnowały po prostu z mięsa bez zastąpienia ważnych jego składników jakimikolwiek odpowiednikami. Chcieliśmy w praktyce pokazać, jak powinno wyglądać prawidłowe menu, aby nie zaszkodzić, a pomóc organizmowi być naprawdę fit.

Gwarantem tego są:

  • nasza stała współpraca z dietetykami kontrolującymi plany żywieniowe i odpowiednio dobierającymi składniki każdego posiłku oraz
  • wysokiej jakości produkty (w tym w większości z własnych upraw ekologicznych), z których powstają proponowane przez nas posiłki vege.

Dodatkowo, u nas można wybrać menu wegetariańskie w kilku opcjach, a mianowicie:

  • typowe vege – w skład potraw wchodzą warzywa, owoce, nabiał, zboża, jaja,
  • vege + ryby – produkty wymienione powyżej z dodatkiem ryb.

Dieta wegetariańska jest bardziej wymagająca podczas samodzielnego przygotowywania potraw, dlatego z przyjemnością wyręczamy naszych Klientów. Dostępne są tu możliwości: 5 posiłków dziennie (Fit Bag) lub 3 posiłki dziennie (Lunch Bag). Dobrym wstępem dla osób, które wykluczyły ze swojej diety mięso, może okazać się też poszukiwany na rynku post warzywno-owocowy według diety dr Ewy Dąbrowskiej. Podobnie jak inne plany żywieniowe, powstaje on w naszej kuchni pod czujnym okiem wykwalifikowanych dietetyków.

przygotowanie diety pudełkowej

Kto i gdzie może dostać takie jedzenie?

Fit-Bag działa w Białymstoku, a stąd nasze posiłki mogą trafić do Twojego domu, miejsca pracy, czy gdziekolwiek ustalisz wcześniej na terenie miasta lub miejscowości ościennych. Kto może je spożywać? Odpowiedź jest prosta – niemal każdy, choć dieta ta nie jest odpowiednia na stałe dla małych dzieci. Jeśli chodzi o kaloryczność, podobnie jak w innych naszych planach dietetycznych, także w Planie VEGE możliwe są opcje:

  • 1200 kcal,
  • 1500 kcal,
  • 1700 kcal,
  • 2000 kcal.

Naszą codzienną pracą udowadniamy, że pełnowartościowa dieta wegetariańska z pudełka jest nie tylko możliwa do przygotowania, a potem zastosowania z korzyścią dla organizmu, ale także atrakcyjna cenowo i pełna smaku. Jeśli jeszcze nie znasz tego rozwiązania, zachęcamy do kontaktu, spróbowania, a potem pozostania z nami na dłużej!

Menu