Co ile jeść posiłki przy diecie pudełkowej?

Strona główna » Co ile jeść posiłki przy diecie pudełkowej?

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

co ile jeść posiłki

Catering dietetyczny ułatwia odżywianie zbilansowane pod kątem kaloryczności. By uzyskać zakładane efekty, w tym spadek masy ciała, niezbędne jest nie tylko korzystanie ze zdrowych, ekologicznych produktów. Ważne jest również zachowanie regularności spożywania posiłków. W artykule odniesiemy się do kwestii tego, co ile jeść posiłki przy diecie pudełkowej.

Pożądana częstotliwość posiłków

Catering dietetyczny to wybierana chętnie forma dostarczania gotowego jedzenia bezpośrednio do domu Klienta czy siedziby przedsiębiorstwa. Posiłki są dostosowane do potrzeb odbiorcy, w tym pod względem kaloryczności (zwykle 1000-2500 kcal).

Dla niektórych osób nie do końca jasne jest, co ile jeść posiłki przy diecie pudełkowej. Pory powinny być stałe, przy czym odstęp pomiędzy nimi to około 3 godziny. Optymalny rozkład dnia rozpoczyna się o 7:30-8:00 i obejmuje śniadanie, lunch (10:30-11:00), obiad (13:30-14:00), przekąskę, czyli podwieczorek (16:30-17:00), a także kolację (19:30-20:00).

Na przykładzie Fit-Bag zasady te dotyczą następujących zestawów:

  • standardowych – opierają się na zróżnicowanych produktach, w tym mięsie, rybach, nabiale, owocach, warzywach, ziołach,
  • wegetariańskich – dania bez mięsa i ryb, które są zastępowane roślinami strączkowymi czy produktami zbożowymi,
    • wegańskich – w ich ramach wykluczone są produkty pochodzenia zwierzęcego, a potrawy składają się głównie z warzyw, owoców, pełnych ziaren zbóż, orzechów,
  • dostosowanych do potrzeb osób, które mają uczulenie na laktozę, gluten oraz nabiał, w związku z czym podaje się im artykuły roślinne, w tym sojowe.

Wyjątkiem od podziału na pięć dań jest dieta pudełkowa ketogeniczna, która opiera się na tłuszczach. Obejmuje ona cztery posiłki, bez przekąski, co wynika z bogatego w kilokalorie obiadu, na który podawana jest na przykład bitka z szynki wieprzowej. Zapewnia to odpowiednią ilość energii aż do kolacji. Pory spożywania pokarmów są podobne jak przy diecie standardowej czy wege.

pożądana częstotliwość posiłków

Najbardziej urozmaiconym posiłkiem jadłospisu powinno być śniadanie, które warunkuje aktywność człowieka przez pierwszą część dnia. Lunch oraz przekąska zapewniają, że pomiędzy głównymi posiłkami organizm cały czas będzie syty. Kolację powinno się spożywać nie później niż na 2 godziny przed snem, aby organizm miał odpowiednio długi czas na trawienie.

Zasady racjonalnego odżywiania się

Stosowanie się do zaleceń firmy cateringowej, w tym pod względem częstotliwości spożywania posiłków, pomaga osiągnąć cel, natomiast pułapkę stanowią działania wbrew zasadom diety, głównie podjadanie. Dotyczy to zarówno słodyczy i niezdrowych przekąsek, jak też ekologicznych produktów. Zwiększona podaż kilokalorii sprawia, że organizm odkłada nadmiar, otrzymuje więcej energii niż może zużyć. Organizacja całodniowego planu żywienia w oparciu o 4-5 dań bez spożywania produktów spoza menu cateringowego jest sposobem na uporządkowanie dnia i daje pewność, że się nie przejadasz.

Należy pamiętać, że posiłek to nie tylko tradycyjne śniadanie, obiad i kolacja. To również na przykład:

  • • budyń waniliowy (zestaw standardowy), twarożek z bakaliami (dieta wegetariańska) czy krem orzechowy z mascarpone oraz pancakes, czyli puszyste naleśniki amerykańskie (danie keto) jako lunch,
  • różnego rodzaju zupy, w tym wielowarzywna z kurczakiem (oferta standard), kalafiorowa (dieta wegańska) oraz barszcz czerwony (catering dietetyczny dla osób z uczuleniem na laktozę) w charakterze popołudniowej przekąski.

Za danie trzeba także uznać owoc czy kawałek pełnoziarnistego chleba z twarożkiem. Regularne spożywanie posiłków zapobiega skokom insuliny i zapewnia uczucie sytości przez cały dzień. Warto wejść w określony rytm, aby zobaczyć realne efekty i zauważyć u siebie nowe, zdrowe nawyki.

Zastanawiając się, co ile jeść posiłki przy diecie pudełkowej, nie należy jednak przesadzać i kwestii tych monitorować z zegarkiem w ręku, z dokładnością co do minuty. Nierzadko, ze względu chociażby na pracę zawodową, plany albo hobby konieczne są niewielkie przesunięcia. Poza tym stałe pilnowanie tych godzin może być uciążliwe, zniechęcać do korzystania ze zbilansowanego odżywiania. Pory posiłków można nieco przesunąć, jednak nie zaleca się robić tego zbyt często. Unikniesz w ten sposób odczucia przejedzenia lub nadmiernego głodu.

Częstotliwość jedzenia łatwo unormować

Korzystając z cateringu dietetycznego nie musisz rozważać, co ile jeść posiłki przy diecie pudełkowej. Zalecenia są jasne – pięć dań w regularnych odstępach. Jedynie w kontekście posiłków keto należy zrezygnować z przekąski pomiędzy obiadem a kolacją, aby nie zwiększać ilości przyswajanych tłuszczów. Ważne jest dbanie o regularność i stosowanie się do zaleceń firmy cateringowej, ponieważ tam nad przygotowywaniem menu czuwają specjaliści, a ich zalecenia bazują na rozległej wiedzy i długoletnim doświadczeniu.

Zobacz również Tani catering dietetyczny dla całej rodziny

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?