Dieta bez glutenu pod Twoje drzwi

Strona główna » Dieta bez glutenu pod Twoje drzwi

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

dieta bez glutenu

Na dietę wykluczającą gluten decyduje się coraz więcej osób. To właśnie z myślą o nich powstał nasz cieszący się dużym zainteresowaniem Plan bez glutenu. Menu przygotowane z udziałem dietetyka, odpowiednio zbilansowane proporcje składników oraz różnorodne posiłki sprawiają, że całość stanowi propozycję godną uwagi.

Dlaczego to ważne?

Po pierwsze, stworzyliśmy tę wersję, by również osoby ograniczające gluten mogły skorzystać z naszej oferty. W gotowaniu smacznych, zdrowych, odpowiednio skomponowanych, a jednocześnie urozmaiconych posiłków uczestniczą oczywiście nasi kucharze – wiedzą oni, które produkty można z powodzeniem chłodzić, aby po podgrzaniu, już w domu czy pracy użytkownika, zachowały smak i aromat.

Po drugie, wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które chcą stosować ten rodzaj diety, ale nie mają możliwości, wiedzy czy czasu na odpowiedni dobór produktów. Ten składnik jest przecież w większości zbóż: pszenicy, życie jęczmieniu oraz owsie, a tym samym w wielu rodzajów chleba, ciast czy gotowych potraw. Potrzebna jest duża świadomość, aby rzeczywiście unikać tej grupy białek.

Mimo że produkty bez glutenu są już w ofercie wielu sklepów, niełatwo w warunkach domowych skomponować pełny jadłospis na cały tydzień lub na dłużej. Takie menu ma spełniać określone wymagania, a przy tym odpowiadać zapotrzebowaniu organizmu na wszystkie niezbędne organizmowi białka, cukry, tłuszcze, witaminy i minerały. Jeżeli celem jest dodatkowo redukcja masy ciała, wystarczy wybrać niższą kaloryczność.

Menu bez glutenu – propozycja dla mieszkańców Białegostoku i okolic

Takie menu to jedna z propozycji, o którą wzbogaciliśmy nasz catering dietetyczny. Posiłki przygotowujemy każdego dnia i dbamy o to, by w każdym z nich wykluczyć poszczególne składniki oraz produkty zbożowe. Jednak w naszej kuchni przygotowujemy również posiłki glutenowe, dlatego uprzedzamy – w proponowanych daniach mogą pojawić się jego śladowe ilości.

Polecamy tę propozycję osobom:

  • chcącym zmienić dietę profilaktycznie, dla poprawy przemiany materii na przykład w czasie kuracji odchudzającej (dieta pudełkowa to z wielu względów optymalne rozwiązanie),
  • odczuwającym lżejsze zaburzenia glutenozależne, jak nietolerancja tego składnika,

z zastrzeżeniem, że nasze posiłki przygotowywane są z produktów naturalnie bezglutenowych, niecertyfikowanych (czyli nie zawsze ze znakiem przekreślonego kłosa).

W Fit-Bag dla mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości mamy atrakcyjne cenowo zestawy:

  • o zróżnicowanej kaloryczności do wyboru zależnie od dziennego zapotrzebowania organizmu – 1200, 1500, 1700 lub 2000 kcal,
  • o zróżnicowanej liczbie posiłków – 3 lub 5 dziennie,
  • w opcji 5 albo 6 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek lub poniedziałek-sobota, przy czym dostawa posiłków sobotnich jest razem z piątkowymi).

Chętnie udzielamy dodatkowych informacji, pomagamy dobrać odpowiednie menu zależnie od potrzeb. Często jest to decyzja na dłużej, zatem warto poznać wszystkie szczegóły, aby wybrać zgodnie z własnymi potrzebami i pod kątem upodobań kulinarnych. Zdrowie jest oczywiście priorytetem, natomiast równie istotna powinna być przyjemność jedzenia.

Poznaj bliżej, zobacz zalety

Dieta bez glutenu zawiera kilka kluczowych elementów: mięso, ziemniaki, rośliny strączkowe, owoce oraz warzywa. Owoce i warzywa mamy w większości z własnych upraw lub od lokalnych dostawców, dlatego wiemy, że są bezpieczne, wysokiej jakości.

W naszych daniach mąki i kasze z popularnych polskich zbóż zastępujemy innymi składnikami, chociażby kukurydzą, amarantusem, komosą ryżową (quinoa), ryżem białym i brązowym, ziemniakami czy roślinami strączkowymi.

Dzięki temu proponowane przez nas posiłki są smaczne, zdrowe, a przy tym różnorodne. Do tego pięknie pachną i wyglądają apetycznie. Kierując się opinią dotychczasowych oraz nowych Klientów wiemy, co przygotować, aby trafić do menu osób młodych, aktywnych zawodowo, sportowców, seniorów. Najlepszym potwierdzeniem są osoby z polecenia, które jeszcze przed złożeniem zamówienia wiedzą, że warto.

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?