Dla kogo dieta 2000 kcal?

Strona główna » Dla kogo dieta 2000 kcal?

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

Dieta 2000 kalorii

Dziś, w czasie ogromnej popularności diet niskokalorycznych, 2000 kcal może być zarówno wartością energetyczną diety standardowej, jak też ketogenicznej i innych. Jest to odpowiedni plan żywieniowy dla kobiet i mężczyzn, gdyż wiele zmiennych decyduje o tym, jaką kaloryczność dziennych posiłków wybrać. Sprawdź, dla kogo dieta 2000 kcal będzie odpowiednia.

Dieta 2000 kcal a aktywność fizyczna

Choć może się wydawać, że 2000 kcal jest wysoką dawką energii dostarczaną z pokarmem, wiele czynników wpływa na określenie, czy taka kaloryczność jest odpowiednia dla danej osoby. Styl życia, stan zdrowia czy plany dotyczące redukcji masy ciała albo rozbudowy masy mięśniowej mają wpływ na ustalenie odpowiedniej wartości energetycznej spożywanych posiłków. Trzeba pamiętać, że energia z żywności nie powinna być analizowana tylko pod kątem sylwetki. Odpowiednia kaloryczność potraw jest potrzebna do przebiegu procesów naturalnie zachodzących w organizmie. Jeśli będzie jej zbyt mało, zostaną one zaburzone, a przecież cel zdrowego odżywiania to zarówno uzyskanie optymalnej masy ciała, jak też poprawa ogólnego stanu zdrowia. Zatem dla kogo dieta 2000 kcal jest odpowiednia?

Przede wszystkim dla osób, których aktywność określa współczynnik PAL (Physical activity level) na poziomie powyżej od 1,6 do 2. PAL oblicza się dzieląc całkowitą przemianę materii w kilokaloriach na podstawową przemianę materii – również w kilokaloriach. Swój przybliżony współczynnik PAL możesz sprawdzić na poniższej liście:

  • 1,4 – to osoby prowadzące siedzący tryb życia, czyli pracownicy biurowi, którzy poza pracą spędzają czas raczej biernie, ograniczając się do podstawowych obowiązków domowych;
  • 1,6 – osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, ale wprowadzają niewielką aktywność fizyczną, na przykład spacer, wchodzenie po schodach lub trening 2-3 razy w tygodniu przez co najmniej godzinę;
  • 1,8 – osoby pracujące w ruchu lub pracujące w biurze, ale codziennie trenujące minimum przez godzinę;
  • 2 – osoby pracujące ciężko fizycznie, ale po pracy prowadzące siedzący tryb życia;
  • 2,2 – osoby, które pracują ciężko fizycznie i po pracy nadal pozostają aktywne.

Współczynnik PAL ułatwi Ci określenie zapotrzebowania. Dla kogo dieta 2000 kcal będzie odpowiednia? Zwykle dla intensywnie ćwiczących lub pracujących fizycznie kobiet, a także dla mężczyzn o niezbyt aktywnym trybie życia.

jak skomponowac posiłki w diecie

Jak skomponować posiłki przy 2000 kcal dziennie?

Samodzielne ułożenie planu odżywiania w oparciu jedynie o kaloryczność nie stanowi obecnie problemu, lecz samo liczenie wartości energetycznych poszczególnych posiłków jest z pewnością uciążliwe, a przecież należy uwzględnić także odpowiedni bilans odżywczy. Rozwiązanie to catering dietetyczny. W dużych miastach, jak Białystok, skorzystanie z takiej opcji wymaga jedynie kilku chwil na złożenie i opłacenie zamówienia. Można wybrać odpowiedni dla siebie plan żywieniowy. Czy to dieta wegańska, wegetariańska, standardowa, czy w formie lunch-bag, a więc posiłków, które można zabrać do pracy, ostateczna wersja spełni Twoje oczekiwania. Takie rozwiązanie jest optymalne, gdyż nie tylko możesz wybrać dania dopasowane do swoich preferencji, ale dobrać ich wartość energetyczną. Dzięki temu masz gotowe menu na każdy dzień, bez konieczności przygotowywania czegokolwiek samodzielnie. Masz też gwarancję, że dzienne menu zapewnia odpowiednią wartość energetyczną.

Zdrowe żywienie to nie tylko liczba kilokalorii

Wiele osób próbuje samodzielnie układać plan odżywiania, ustalając określoną kaloryczność dzienną. Dziś to dość łatwe z pomocą dostępnych aplikacji. Trzeba jednak pamiętać, że sama energia to nie wszystko. Ważne jest, by dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych. Tu potrzebna będzie konkretna wiedza i między innymi dlatego, czyli ze względu na plany żywieniowe ułożone z udziałem dietetyków, dieta pudełkowa tak szybko zyskała popularność. W Fit-Bag wiemy, jak komponować posiłki, by zgadzała się nie tylko ich kaloryczność, ale także bilans składników odżywczych. Dzięki temu odchudzanie, utrzymanie wagi czy po prostu zdrowe odżywianie jest łatwe i nie wymaga poświęcania czasu na gruntowną edukację w tym zakresie. Doświadczeni kucharze biorą na siebie przygotowywanie poszczególnych dań. Niewiele osób ma czas, by samodzielnie w ciągu dnia przyrządzić 5 posiłków.

Zdrowie stanowi wartość bezcenną, dlatego należy skupić uwagę nie tylko na tym ile, ale także co się je. Zamów dietę pudełkową i dbaj o siebie bez wysiłku. Białystok to miasto, gdzie masz dostęp do tej możliwości. Wybierz plan odżywiana oparty na 2000 kcal lub o innej, właściwej dla siebie kaloryczności. Pozostań w formie i zdrowiu jak najdłużej.

Sprawdź też Ile kosztuje catering dietetyczny?

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?