Ile kosztuje catering dietetyczny?

Strona główna » Ile kosztuje catering dietetyczny?

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

koszt cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa pozwala na zdrowe i zbilansowane odżywianie każdego dnia. Przekłada się między innymi na oszczędność czasu, gdyż nie ma wówczas potrzeby samodzielnego gotowania posiłków oraz dbania o ich odpowiednią jakość czy częstotliwość podawania. Wiele osób przed nawiązaniem współpracy z firmą cateringową zastanawia się jednak, z jakim kosztem się to wiąże. Kwestie te omówimy w artykule, biorąc pod uwagę różne typy diet pudełkowych.

Od czego zależy cena cateringu dietetycznego?

Na koszt cateringu dietetycznego wpływa wiele czynników. Szczególne znaczenie ma dobór optymalnego rozwiązania pod kątem potrzeb Klientów, aby dieta przyniosła pożądane efekty w określonym czasie. Warto zatem korzystać z oferty firm, które przygotowują indywidualne plany odżywiania.

Cena zależy od:

  • rodzaju diety – najtańsza jest standardowa wersja, a nieco droższa – oferta przeznaczona dla wegetarian i wegan; najwyższe koszty dotyczą zamówienia posiłków ketogenicznych oraz bez glutenu czy nabiału, a także postu wg dr Ewy Dąbrowskiej;
  • kaloryczności – do wyboru jest catering na 1200, 1500, 1700, 2000, 2500 kcal dziennie; im wyższa kaloryczność, tym wyższy koszt (różnica wynosi zwykłe 10-13 zł tygodniowo pomiędzy opcją o najniższej i najwyższej wartości energetycznej);
  • długości współpracy – regularne dostawy trwające powyżej 30 dni mogą być finalnie około 10% tańsze niż zamówienia tygodniowe.

Zestawy składają się u nas z pięciu dań (śniadania, drugiego śniadania, obiadu, przekąski oraz kolacji), a w przypadku diety keto – z czterech (bez przekąski). Warto sprawdzić wybraną wersję i stwierdzić, która będzie najlepsza dla Ciebie. Dajemy swobodę wyboru, nie zobowiązujemy do określonych schematów.

od czego zależy cena cateringu

Finalny koszt cateringu dietetycznego

Cena diety standardowej w firmie Fit-Bag wynosi około 45-65 zł za każdy dzień. Zestawy przeznaczone dla wegetarian oraz wegan wiążą się ze stawkami wyższymi, lecz wynika to między innymi z faktu bardziej czasochłonnego komponowania i przygotowywania dań. Posiłki keto oraz bez laktozy, glutenu i nabiału, a także zestawy skomponowane według postu owocowo-warzywnego to koszt rzędu 55-70 zł. W przypadku cateringu okolicznościowego i imprezowego cennik jest ustalany indywidualnie.

Podczas szacowania miesięcznego kosztu należy wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku modyfikacji zamawianych zestawów (na przykład pod kątem wykluczenia lub wymiany określonych składników) konieczna jest dopłata. Zwykle utrzymuje się ona na stałym poziomie – wynosi kilka złotych za dzienny pakiet. Wszystkie zmiany warto na bieżąco konsultować z firmą cateringową i zdać się na doradztwo dotyczące między innymi kaloryczności.

Rodzaje diety pudełkowej

Catering dietetyczny polega na regularnym dostarczaniu zdrowych, smacznych i świeżych posiłków bezpośrednio do Klienta. Jest to rozwiązanie wygodne, które może być wstępem do zbilansowanego odżywiania, ułatwiając schudnięcie, utrzymanie aktualnej masy ciała albo wspomagając gotowość do wzmożonej aktywności fizycznej. Wybór ma przełożenie na konkretne koszty, które warto sprawdzić w cenniku przed złożeniem zamówienia.

W firmie Fit-Bag można nabyć następujące rodzaje diety:

  • standardową – jest przeznaczona dla wielu odbiorców, zakłada użycie szerokiej gamy produktów, jak mięso, drób, ryby, nabiał, owoce i warzywa; kluczowe znaczenie ma odpowiednia częstotliwość spożywania posiłków i redukcja potrzeby podjadania;
  • wegetariańską – obejmuje dania bez mięsa i ryb; często stosuje się warzywa z upraw ekologicznych;
  • wegańską – jest pozbawiona produktów pochodzenia zwierzęcego, a podstawę dla niej stanowią warzywa, owoce, pełne ziarna zbóż, orzechy, pestki;
  • z wykluczeniem składników zawierających laktozę (stosuje się wyroby owsiane, migdałowe), nabiał (w jego miejsce używane są produkty sojowe, napoje kokosowe) czy gluten (zastępowany ryżem białym i brązowym, roślinami strączkowymi, mięsem);
  • ketogeniczną, w której główne źródło energii stanowi tłuszcz – wykluczenie węglowodanów sprawia, że organizm zaczyna czerpać energię z własnych rezerw tłuszczu.

Odrębny rodzaj to post warzywno-owocowy wg dr Ewy Dąbrowskiej. Ma charakter głodówki leczniczej. Jest wdrażany w oparciu o 21-dniowe turnusy, podczas których stosuje się 2-tygodniowy post, a kolejne 7 dni przeznacza się na wychodzenie z niego.

Dostawy diety pudełkowej mogą być realizowane zarówno na rzecz osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Obejmują regularnie dostarczane posiłki, co również sprzyja oszczędzaniu – już wczesnym rankiem będziesz mieć dania na cały dzień, bez potrzeby dokupowania czegokolwiek.

Warto wybrać zdrowe odżywianie

Ceny diety pudełkowej różnią się więc w zależności od jej rodzaju czy kaloryczności. Wynoszą od około 40 do 70 zł za każdy dzień. Warto zdecydować się na ofertę firmy usługowej, która zapewnia dostęp do wielu rodzajów diet, w tym standardowej, wegetariańskiej, ketogenicznej czy bez laktozy lub bez glutenu. Gwarantuje to możliwość doboru optymalnego, dopasowanego do potrzeb Klienta rozwiązania. Często w przypadku długofalowej współpracy istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnej obniżki cen.

Zwróć uwagę też na Bądź fit – tania dieta pudełkowa na zdrowie

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?