Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Strona główna » Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

dieta pudełkowa

Obecnie dużą popularnością cieszy się catering dietetyczny. Ułatwia on zrównoważone odżywianie, co w rezultacie pozwala zachować zdrowie oraz zadbać o kondycję i sylwetkę. Osoby, które chcą skorzystać z takiej oferty zastanawiają się często, ile kosztuje dieta pudełkowa. Warto sprawdzić średnie ceny oraz czynniki, jakie mają na nie wpływ.

Dieta pudełkowa to atrakcyjna opcja dla wielu osób

Realizowane przez firmę cateringową dostawy smacznych i świeżych posiłków są wskazane nie tylko dla osób, które mają problemy zdrowotne, w tym z układem pokarmowym, albo które chcą zgubić zbędne kilogramy. Takie rozwiązanie polecamy również Klientom:

  • na diecie wegetariańskiej (wymaga rezygnacji z mięsa oraz ryb) czy wegańskiej (wyklucza produkty pochodzenia zwierzęcego),
  • cierpiącym na alergie pokarmowe – w ich przypadku przyjmowanie posiłków zawierających laktozę (cukier obecny w mleku i produktach mlecznych) lub gluten (pieczywo, makarony, kasze) prowadzi do dolegliwości typu bóle brzucha, wzdęcia, nudności, wymioty, dlatego rozwiązaniem jest odpowiednio skomponowane menu, wykluczające poszczególne alergeny,
  • dbającym o sylwetkę – dla chudnięcia bez wyrzeczeń przeznaczona jest między innymi dieta ketogeniczna,
  • uprawiającym sport i miłośnikom codziennej aktywności fizycznej – aby osiągać satysfakcjonujące wyniki w danej dyscyplinie, warto zadbać o indywidualnie dopasowany plan odżywiania.

Samodzielne ustalenie prawidłowego jadłospisu jest dużym wyzwaniem. Alternatywę stanowi skorzystanie z oferty firmy Fit-Bag. Specjaliści w dziedzinie dietetyki komponują zestawy z uwzględnieniem potrzeb Klientów.

ile kosztuje dieta pudełkowa

Catering dietetyczny wiąże się również z wygodą, oszczędnością czasu oraz obniżeniem kosztów ponoszonych na standardowe zakupy. Nie ma wówczas potrzeby codziennego planowania posiłków i szacowania ich kaloryczności – o wszystko zadbają wykwalifikowani dietetycy i doświadczeni kucharze.

Catering dietetyczny – jaki jest cennik?

Ceny mieszczą się zwykle w zakresie 45-70 zł dziennie. Koszt diety pudełkowej zależy głównie od jej rodzaju. Do wyboru mamy między innymi zestawy:

  • standardowe – zawierają różne potrawy, w tym mięsne i drobiowe, których dopełnienie stanowią owoce, warzywa oraz produkty pełnoziarniste,
  • przeznaczone dla konkretnych grup odbiorców, w tym wegetarian, wegan oraz osób cierpiących na nietolerancję laktozy czy glutenu,
  • keto – wspomagają mechanizm, w którym organizm zastępuje czerpanie energii z węglowodanów czerpaniem jej z tłuszczów spożywanych i własnych.

Wstępem do powyższych zestawów może być post warzywno-owocowy, którego założenia zostały opracowane przez dr Ewę Dąbrowską. W jego ramach przez 2 tygodnie obowiązuje ścisła dieta, a w kolejnym stopniowo wychodzi się z postu.

Najmniej kosztowna jest opcja standardowa (45-65 zł). Nieco wyższy wydatek (47-63 zł) trzeba ponieść dziennie w ramach dostaw dań wegetariańskich i wegańskich. Droższe (55-70 zł) jest zamawianie posiłków pozbawionych laktozy i glutenu oraz diety keto. Post warzywno-owocowy według zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej wiąże się z kosztem rzędu 70 zł za pakiet dzienny.

Cena zależy również od kaloryczności posiłków (1200-2500 kcal) oraz od czasu trwania umowy – finalny koszt jest niższy w przypadku długoterminowej współpracy, powyżej miesiąca. Stawki są ustalane za każdy dzień, a dostawy realizuje się od poniedziałku do piątku (plan odżywiania obejmować może także sobotę).

Nasi Klienci otrzymują pięć posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, przekąskę, kolację. Wyjątek stanowi dieta keto, która nie obejmuje przekąski.

Pomimo licznych zalet diety pudełkowej można spotkać się ze stwierdzeniem, iż jest to rozwiązanie nieopłacalne. Oczywiste jest jednak, że dbanie o zdrowie i zachowanie prawidłowej sylwetki wymaga pewnych nakładów finansowych. Samodzielne zakupy oraz przygotowanie niezbędnych produktów, w tym eko, a także konsultacje z dietetykiem zewnętrznym nierzadko wiążą się z wyższymi wydatkami niż zamówienie cateringu dietetycznego. Menu na dowóz jest więc zawsze propozycją godną rozważenia.

Warto zadbać o zdrowie i sylwetkę

Dieta pudełkowa i jej cena to wpływ kilku opisanych wyżej czynników, natomiast korzystając z usług firmy cateringowej, masz pewność regularnego otrzymywania posiłków, które są zdrowe, smaczne, świeże i zawierają składniki dopasowane do potrzeb. Efektem ich spożywania jest lepsze zdrowie i samopoczucie, a to wartość ponadczasowa.

Przejrzyj również Dieta wegańska a dieta pudełkowa

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?