Jaka powinna być częstotliwość jedzenia przy diecie pudełkowej?

Strona główna » Jaka powinna być częstotliwość jedzenia przy diecie pudełkowej?

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

co ile jeść posiłki w diecie pudełkowej

Zdrowe odżywianie to nie tylko spożywanie odpowiedniej ilości zbilansowanych posiłków dziennie. Znaczenie mają także przerwy pomiędzy posiłkami. To od ich zachowania zależy optymalne funkcjonowanie metabolizmu, a więc także utrata wagi. Wbrew pozorom uczucie głodu nie jest pożądane, podobnie jak zbyt długie odstępy od jednego do następnego dania. Najłatwiej zachować regularność korzystając z cateringu dietetycznego. Zatem co ile jeść przy diecie pudełkowej?

Odstępy pomiędzy posiłkami są ważne

Dawniej promowano schemat żywieniowy, oparty na śniadaniu, obiedzie i kolacji. Czasem dołączano również deser. Dziś wiadomo, że to zbyt mało. I nie chodzi tu o ilość jedzenia. Znaczenie mają zbyt długie przerwy. Dlaczego ważne jest, by jeść regularnie? Powodów jest kilka. Systematyczne jedzenie sprawia, że:

  • nie podjadasz – chęć na przekąskę wywołana jest najczęściej uczuciem głodu. Gdy jesz regularnie, nie odczuwasz zwykle takiej potrzeby, bo posiłki są serwowane wystarczająco często, dając uczucie sytości;
  • poprawia się metabolizm – systematyczność „uczy” organizm, jak sprawnie funkcjonować, dzięki czemu szybciej przyswajane są składniki odżywcze. Poprawia się też spalanie kilokalorii;
  • unikasz nagłych skoków i spadków cukru we krwi – regularne jedzenie w ciągu dnia umożliwia utrzymanie równowagi związanej z obecnością glukozy we krwi, co bezpośrednio wpływa na energię i poziom koncentracji;
  • chudniesz – dobre funkcjonowanie organizmu związane jest z przewidywalnością. Organizm niczym maszyna sprawnie funkcjonuje, jeśli dostarcza mu się jedzenie w przewidywalnych odstępach czasu. Gdy tego zabraknie, zaczyna kumulować tłuszcz na zapas, chcąc w ten sposób zabezpieczyć się przed powtarzaniem się takich sytuacji.

Systematyczność jest więc zdrowa i sprzyja utrzymaniu lub osiągnięciu smukłej sylwetki. Najłatwiejszym sposobem na zachowanie regularności jest catering dietetyczny, gdyż ogranicza problem związany z koniecznością poświęcenia czasu na przygotowanie dań. Czy wiesz jednak, co ile jeść posiłki przy diecie pudełkowej?

odstępy między dietami pudełkowymi

Ile razy dziennie trzeba jeść?

Unikanie napadów głodu jest kluczowe w każdej zdrowej diecie. Jest to możliwe, jeśli spożywasz 5 posiłków, lecz bywa utrudnione, jeśli weźmie się pod uwagę tryb pracy i dodatkowe obowiązki. Rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Każde duże miasto, w tym także Białystok, umożliwia skorzystanie z tej opcji. Dzięki temu nie musisz samodzielnie przygotowywać tylu dań, co jest często największą przeszkodą w przestrzeganiu zdrowej diety. W Fit-Bag dodatkowo masz możliwość wyboru wielu rodzaju diet, jak wegańska, czy wegetariańska o określonych kalorycznościach. Są one odpowiednio zbilansowane i zapewniają właściwą, dzienną ilość składników odżywczych, a nie tylko o liczbę kilokalorii.

Jak często jeść przy diecie pudełkowej?

Liczba dań to nie wszystko. Ważna jest też wspomniana już regularność. Wiele osób ma wątpliwości, co ile jeść posiłki przy diecie pudełkowej. Schemat jest dość prosty. Najpierw śniadanie, maksymalnie 2 godziny po pobudce, by nie doprowadzić do zwiększenia uczucia głodu. Następne jest drugie śniadanie. Zjedz je 3-4 godziny później. I właśnie tyle powinna wynosić przerwa pomiędzy każdym kolejnym posiłkiem. Po drugim śniadaniu pora na obiad, który jest ważnym elementem diety w ciągu dnia, a następnie podwieczorek. Kolację przygotuj przynajmniej 2 godziny przed snem, by nie obciążać organizmu koniecznością nocnego trawienia.

Przyzwyczajenie się do takiego trybu odżywiania nie jest trudne. Wymaga zrozumienia, że jedzenie jest ważną częścią każdego dnia i stworzenia planu, uwzględniającego tę potrzebę.

W Białymstoku i innych miastach stworzenie oraz utrzymanie takiego schematu jest łatwiejsze, dzięki dostępności diet pudełkowych. To brak czasu jest często przeszkodą w prawidłowym żywieniu, dlatego warto sięgnąć po rozwiązania, które zapewniają zdrowe menu oraz możliwość utrzymania lub utraty wagi – zgodnie z oczekiwaniami.

Sprawdź też Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Menu
Napisz do nas
W czym mogę pomóc?
Catering Fit-Bag
Witam serdecznie.
W czym mogę pomóc?