Dieta bez laktozy w pudełku

Strona główna » Dieta bez laktozy w pudełku

Najnowsze aktualności

Która dieta pudełkowa jest najlepsza?

Dieta 1700 kcal – dla kogo?

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

Zdrowa i niskokaloryczna kolacja w trakcie diety

Co to jest indeks glikemiczny?

Kontakt

dieta bez laktozy

W Fit-Bag posiłki w pudełkach dostarczamy naszym Klientom pod same drzwi. Dbamy o to, by nasze Plany żywieniowe były na tyle różnorodne, aby trafiły w gust i zapotrzebowanie osób o różnych oczekiwaniach. Obok propozycji diety tradycyjnej, dla wegetarian i wegan, bez glutenu, bez nabiału czy postu wg dr Ewy Dąbrowskiej, mamy także dietę bez laktozy. To opcja wybierana chętnie przez mieszkańców Białegostoku i okolic.

Nietolerancja laktozy stanowi problem

Problem jest coraz bardziej powszechny. Laktoza – gdy spożywają ja osoby z nietolerancją – upośledza florę bakteryjną. Dolegliwości związane z tym zaburzeniem trawienia ma coraz więcej osób, zwłaszcza na naszym kontynencie. Nieprzyjemne, często nawet ostre objawy mogą pojawić się już między drugim a dwunastym rokiem życia. Jednak nie zawsze mamy świadomość, że pojawiające się niedługo po spożyciu dolegliwości, to właśnie kwestia nietolerancji laktozy. Należą do nich: bóle brzucha, wzdęcia, gazy, biegunki, mdłości i wymioty, bóle głowy.

Zwykle problem może minąć tak szybko, jak powstaje. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe i zastosować odpowiednio dobraną do indywidualnych potrzeb pełnowartościową dietę bez laktozy.

Gotowe dania jako wsparcie

Tu z pomocą przychodzi ułożona profesjonalnie dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny uwzględniająca konieczność eliminacji składników trudno przyswajalnych dla osób z nietolerancją laktozy. Można też stosować w niej produkty zawierające laktazę (enzym odpowiedzialny za trawienie laktozy), która w naturalny sposób rozwiązuje problem.

Korzystając z wygodnej opcji w postaci menu z pudełka, Klienci otrzymują:

  • pełnowartościowe, zróżnicowane posiłki z bezpiecznym dla nich składem,
  • dostawę prosto do domu lub w inne wskazane miejsce,
  • pośrednią opiekę dietetyka, który kontroluje skład i kaloryczność dzienną przygotowywanych przez nas posiłków.

Dzięki temu zyskują między innymi więcej czasu relaks, hobby, pracę czy przebywanie z najbliższymi, który byłoby trzeba przeznaczyć na szukanie, zakup ekologicznych produktów do przygotowania zbilansowanego menu, nie wspominając już o samym gotowaniu. Docenić warto także niższe rachunki za wodę i prąd – dostarczone jedzenie wystarczy podgrzać.

Jak to wygląda w naszym wykonaniu

W naszej ofercie na stałe dostępna jest „dieta bez laktozy”. Pozbawienie posiłków tego alergizującego składnika sprawia, że dajemy naszym Klientów pełnowartościowe, smaczne, zdrowe, a przy tym odpowiednio zbilansowane dobowo, tygodniowo i miesięcznie menu w formie:

  • 3 lub 5 posiłków dziennie,
  • 5 lub 6 razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku lub do soboty),
  • zapakowanej tak, by bez dodatkowych naczyń można je było zabrać do pracy, na uczelnię, w dowolną podróż.

Co ważne, i tutaj dajemy wybór, jeśli chodzi o kaloryczność. Proponujemy zależnie od indywidualnych potrzeb: 1200, 1500, 1700 lub 2000 kcal dziennie.

Wszystkich, którzy mieszkają w Białymstoku lub okolicach zachęcamy do spróbowania tej propozycji. Polecamy też konsultację z naszymi dietetykami, którzy na co dzień dbają o komponowanie każdego oferowanego przez nas posiłku.

Sprawdź również Dieta bez nabiału w cateringu dietetycznym

Menu